KESTÄVÄÄN KAUNEUTEEN KAUNEUDENHOITOALAN AMMATTILAISILLE

Derma SR Cosmeceuticals, nyt verkkokaupassamme.

Derma SR Cosmeceuticals on ammattilaisille suunnattu monipuolinen tehokkaaseen ihonhoitoon suuniteltu sarja.

Kosmeseuttinen (tehoainekosmetiikka) ihonhoitosarjamme sisältää tuotteet hoitolassa tehtäviin tehokkaisiin kasvohoitoihin, sekä toimivat ja hoitoja tukevat kotihoitotuotteet asiakkaillemme.

Tulevat koulutukset 2020

3+1 päivää kestopigmentoinnin peruskoulutukset

Toukokuu 27.-29.5.2020

Kesäkuu 25.-27.6.2020

Heinäkuu 15.-17.7.2020

Elokuu 11.-13.8.2020

Syyskuu 22.-24.9.2020

Lokakuu 20.-22.10.2020


Kouluttaja Susanna Pelkonen

Microblading peruskoulutukset


Kesäkuu 17.-18.6.2020

Heinäkuu 22.-23.7.2020

Elokuu 18.-19.8.2020

Syyskuu 29.-30.9.2020

Lokakuu 27.-28.10.2020

FULL LIPS / NUDE LIPS tekniikkakoulutus

Rajaukset ja koko huulten väritys.


JÄRJESTETÄÄN SOPIMUKSEN MUKAAN

Hinta on 690e sis. Alv. 24%

Koulutus pidetään LLB Akatemiassa Helsingin keskustassa. Paikkoja on rajoitetusti joten varaa omasi ajoissa. Max. 4 henkilöä/koulutus.

Kouluttajana Heidi Vainio

Sokerointi on nopea, hellävarainen ja suosittu karvanpoistomenetelmä. Lämmintä sokerimassaa levitetään iholle ja se poistetaan oikealla tekniikalla, jolloin ihokarvat jäävät sokeriin kiinni. Menetelmällä saadaan ihokarvojen lisäksi poistettua myös kuollut ihosolukko. Tuloksena on pehmeän silkkinen terve iho ilman karvoja. Sokeroinnilla voidaan poistaa häiritsevät ihokarvat kaikkialta. Long Lasting Beauty kouluttaa kauneudenhoitoalan ammattilaisia ympäri Suomen. Voit olla meihin yhteydessä myynti@longlastingbeauty.fi mikäli mikään seuraavistä päivistä ei sovi sinulle tai haluat koulutuksen mahdollisesti omaan

HELSINKI, ripsien kestotaivutuskoulutus

Ripsien kestotaivutus ja kulmien laminointi.

Suorita Misenlift teknikon Sertificaatin LLB Akatemialla Helsingissä.

Koulutuksen hinta määräytyy valitsemasi tuotepaketin mukaan.

Classic koulutus 490 sis. alv.

Deluxe koulutus 590e sis. alv.

Koulutuksessa käydään Misenlift teoriassa sekä tehdään harjoitustyö mallille.

- Koulutus kestää n 5h

- Tarvitset 1 mallin


Tulevat koulutukset:

Koulutukset ovat vapaasti sovittavissa. Voit olla yhteydessä tilaukset@longlastingbeauty.fi tai tehdä ilmoittautumisen alla olevan linkin kautta. Lisää lomakkeeseen toivottu päivämäärä.

Kouluttaja Emma Mononen

TAMPERE, ripsien kestotaivutuskoulutus

Ripsien kestotaivutus ja kulmien laminointi.

Suorita Misenlift teknikon Sertificaatin LLB Akatemialla Tampereella.

Koulutuksen hinta määräytyy valitsemasi tuotepaketin mukaan.

Classic koulutus 490 sis. alv.

Deluxe koulutus 590e sis. alv.

Koulutuksessa käydään Misenlift teoriassa sekä tehdään harjoitustyö mallille.

- Koulutus kestää n 5h

- Tarvitset 1 mallin

Tulevat koulutukset:

Koulutukset ovat vapaasti sovittavissa. Voit olla yhteydessä tilaukset@longlastingbeauty.fi tai tehdä ilmoittautumisen alla olevan linkin kautta. Lisää lomakkeeseen toivottu päivämäärä.

Kouluttaja Rea Maja

TULEVAN KESÄN HITTI PALVELU!!

Long Lasting Beauty Oy järjestää IRI Hyaluron Pen- koulutukset Helsingissä.


26.10 SUNNUNTAI

24.11 SUNNUNTAI

Kouluttajana on laitteen valmistajan Yavun Hyaluron Pen Trainer-koulutuksen suorittanut sairaanhoitajamme Anu Parviainen.

Koulutukseen mahtuu mukaan viisi osallistujaa!



Arpien hoitaminen Derma SR8 Mikroneulaus -tekniikalla on hellävarainen, pitkän aikavälin hoitomuoto jolla saadaan aikaan uskomattomia tuloksia. Hoidon tarkoitus on parantaa asiakkaan elämänlaatua.

Hoito on kehitetty tiiviissä yhteistyössä lääkäreiden kanssa ja se suunniteltiin korjaamaan, parantamaan ihonrakenteita, hoito toteutetaan käyttämällä tähän tarkoitettuja Swiss Color-tuotteita.

Menetelmiä on kolme, koulutettu kosmetologi tai sairaanhoitaja valitsee niistä asiakkaan tarpeisiisi oikean ja tehokkaimman hoitomuodon.

Derma SR8 arpihoito on yhdistelmähoito, jonka tehokkuus perustuu hapon ja ainutlaatuisen mikroneulaustekniikan yhteisvaikutukseen. Hoidolla saadaan arpikudos pehmenemään niin, että pääsemme aktivoimaan ihon uudistumisen arven alueella.

Ilmoittaudu koulutukseen malliksi

Tykkää meistä Facebookissa!

SwissColor Finland

LLB Professonal